مقاله

تاثیر قهوه بر روابط زناشویی

به نقل از وبسایت آیکافی دانشمندان دانشگاه ساس‌وسترن آمریکا طی تحقیقاتی که بر روی گروهی از خرگوش‌ها داشته‌اند توانسته‌اند ثابت کنند که نوشیدن قهوه‌ به‌صورت روزانه می‌تواند باعث افزایش میل جنسی خانم‌ها شود. مطالعات داروشناسی، بیوشیمیایی و رفتارشناسی نیز نشان داده‌اند که قهوه می‌تواند بر بخشی از مغز که مربوط به برانگیختگی‌ جنسی‌ست اثری مثبت بگذارد. در تحقیقات دیگری که در بیمارستان ویلیام بی‌مانت انجام شده نشان داده شده که نوشیدن قهوه میل جنسی خانم‌های میان‌سال و توان جنسی آقایان میان‌سال را افزایش می‌دهد.

در توضیح علمی و دقیق این نتایج، هنوز اثبات نظری ارائه نشده است. با این‌حال می‌توان این‌طور استدلال کرد که کافئین موجود در قهوه، می‌تواند باعث افزایش ترشح اپی‌نفرین و نوراپی‌نفرین شود و افزایش ترشح این دو نوروترنس‌میتر، می‌تواند باعث بهبود خون‌رسانی به ارگان‌های جنسی شود که این، موجب بهبود عملکرد فیزیکی شده و همچنین، بالا رفتن این دو در مغز، می‌تواند باعث کاهش آستانه‌ی برانگیختگی و به‌تبع آن افزایش احساس لذت و رضایت از رابطه شود.

هنوز مشخص نیست مصرف روزانه‌ی دو فنجان قهوه به‌تنهایی می‌تواند منجر به این اتفاق شود یا این‌که حتا مصرف یک‌بار قهوه نیز تا مدتی پس از نوشیدن آن موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *